Izveštaj sa svetskog kupa u Turskoj

Streljačka reprezentacija invalida Srbije osvojila je šest medalja (tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu) i oborila jedan svetski rekord sa finalom na Svetskom kupu u Antaliji u Turskoj i bila je najuspešnija nacija isped Nemačke koja je imala tri zlata, srebro i dve bronze.

slider2013Turska

Najuspešniji strelac na ovom takmičenju bio je Dragan Ristić iz Kragujevca koji je osvojio dve zlatne medalje (u disciplinama R5 i FTR 2), postavio novi finalni svetski rekord u disciplini R5 (vazdušna puška – ležeći) rezultatom od 213 krugova i učestvovao u finalu discipline R4 i zauzeo peto mesto.

Zlatnu medalju je osvojila i reprezentacija Srbije u disciplini vazdušni pištolj u sastavu Živko Papaz, Rastko Jokić i Sredo Radović, odbranivši su zlato od prošle godine ponovo ispred reprezentacije Turske.

Laslo Šuranji je osvojio srebrnu medalju u disciplini R1, vazdušna puška stojeći i bronzanu medalju (FTR 1), kao i peto mesto u disciplini R3.

Srebrom se okitio i Siniša Vidić u disciplini R4. U finale je ušao kao osmi posle osnovnog dela.

– I ostali srpski reprezentativci postgli su odlične plasmane – kaže seletor Nenad Pajić.- Zdravko Savanović je zauzeo četvrto mesto u R5 sa istim rezultatom kao i trećeplasirani, ali je u dodatnom raspucavanju za treće mesto izgubio, Rastko Jokić je u disiplini P1 zauzeo šesto mesto kao i Jelena Pantović u disciplini R2. Živko Papaz je bio osmi u disciplini P1 a ušao u finale kao drugi, dok je osmu pozciju zauzela i Mirjana Ilić Đuričin u disciplini P2 i Zoran Banjac u disciplini R4.

Sredo Radović je osvojio četvrto mesto u disciplini FTP, Zoran Banjac je bio peti, a Siniša Vidić šesti u disciplini FTR. Prvi put otkad učestvujemo na međunarodnim takmičenjima svi strelci su gađali u finalu i svi su ispunili IPC norme za EP u Španiji oktobra ove godine. Broj medalja je mogao biti i veći, ali se nismo baš najbolje snašli u novim pravilima finala gde se gađa se od nule i na ispadanje.

Učestvovali su strelci iz 19 zemalja, a medalje su osvojili takmičari iz 14 nacija.